Kasım 2017 Buluşmamız Böyle Geçti 🙂

Kasım 2017 Programımız

ANA SALON

11:00 – 11:30   Açılış Konuşması
Plazadan Dünyaya Ekibi (Selin Güneş-İrem Devseren-Zeynep Erdoğan)
Tuğba Dedeoğlu Demir (Ceres Yayınları)

11:30 – 12:30  Mutlu Yaka Hikayeleri
Berivan Mine Ferhanoğlu – Özgül Öztürk

12:30 – 13:30  Öğle Arası

13:30 – 14:30  Bütünsel Sağlık ve Ofis Yaşamında Beslenme
Ünal Güner

14:30 – 15:00  Çay ve Kahve Eşliğinde Muhabbete Devam…

15:00 -15:45   Açık Oturum – “Plazadan Kaçış Şart mı?”
Alper Kırdal (Beyaz Yakalı Gurme)
Kerem Tarhan (Müzisyen – MORS Grubu’nun solisti )
Plazadan Dünyaya Ekibi

15:45 – 16:00  Çay ve Kahve Eşliğinde Muhabbete Devam…

16:00 – 16:45  Dijital Liderlik
Yaprak Yapsan

16:45 – 17:00  Çay ve Kahve Eşliğinde Muhabbete Devam…

17:00 – 17:30  Ruhuna Pansuman* – Mindfulness Çalışması
Suzi Amado
*Suzi Amado’nun kitabı “Ruhuna Pansuman”ın lansmanı da Mutlu Yaka’da yapıldı.

17:30 – 17:45  Çay ve Kahve Eşliğinde Muhabbete Devam…

18:00 – 18:45  Uğruna Şiir Yazılmış Kadınlar ve Aşk
Görkem Ercan

ATÖLYE SINIFI

11:30 – 12:30  “Oxygen Window” İşyerinde Nefes ile Keyifli Bir Mola!
Ceyda Altuntecim

12:30 – 13:30   “Oxygen Window” Ofis Egzersizleri ile Kendini Tazele
Emrah Altuntecim

13:30 – 14:30  Anlamlı İşler Atölyesi
Berivan Mine Ferhanoğlu

15:00 – 15:45  Düş’ün Gerçek Olsun
Mari Camgöz Pektezol

17:00 – 17:30  Sembollerin Dili – Sırlar Bohçası
Meltem Güner

Kendi Kalemlerinden Kasım 2017 Katılımcılarımız

Alper Kırdal

İzmirliyim ve ailem halen Torbalı ilçesinde yaşıyor. Ben de liseyi Torbalı Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği’ni kazandım. Buradan mezun olduktan sonra 2011 yılında iş yaşantıma Borusan Holding bünyesinde başladım. Burada 1,5 sene kadar çalıştıktan sonra Maven Partners isimli yönetim danışmanlık şirketine geçtim ve hem İstanbul’da hem de Riyadh’da bir kaç projede görev aldım. Bu süre zarfında Turkcell Superonline’dan teklif aldım ve 2014 yılında bu şirkete geçtim. Kariyerime şu anda Turkcell bünyesinde Veri Analitiği Uzmanı olarak devam ediyorum.
Çalışma hayatıma paralel olarak Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi alanında yüksek lisansımı tamamladım. Şu anda da Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü Doktora öğrencisiyim.
Beyaz yakalı hayatın dışında beyazyakaligurme.com sitesinde ve Instagram’da da alperkirdal hesabımla yemek ve seyahat üzerine paylaşımlarda bulunuyorum.

Berivan Mine Ferhanoğlu

Berivan, kurduğu sosyal girişim ‘Anlamlı İşler’ ile anlamlı, sürdürülebilir ve keyifli bir hayatı hedefleyen değişimi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Eğitimler, atölye çalışmaları düzenlemekte ve projeler üretmektedir.

Değişim, sürdürülebilirlik ve liderlik alanlarındaki çalışmalarını İsveç’te yapmış olduğu master programı esnasında öğrendiği yenilikçi ve katılımcı yöntemlerle tasarlayıp uygulamaktadır. Tezini yazarken odaklandığı ‘büyük şirketlerde etkili değişim liderliği’ çalışmalarını ülkemizde hayata geçirmektedir. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA öğrencilerine “Liderlik Gelişimi” ve “Küresel Değişim Yönetimi ve Sürdürülebilirlik” derslerini vermektedir.

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Koç Holding’de kurumsal sosyal sorumluluk, proje yönetimi, marka yönetimi ve stratejik planlama alanlarında 10 yıl çalışmıştır.  Stratejik Sürdürülebilirlik Liderliği Master’ını yapmak üzere gittiği İsveç’ten döndükten sonra ‘Anlamlı İşler’ sosyal girişimini kurmuştur. Uluslararası sivil toplum kuruluşlarıyla, şirketlerle projeler yürütmüş, eğitimler vermiş, sosyal etki çalışmalarında yer almıştır.

Anlamlı ve sürdürülebilir bir yaşamın mümkün olduğuna inanan Berivan, bu değişimi yaratma vizyonunu taşıyan ve cesaretini gösteren liderlerle ve öncü kuruluşlarla çalışmaktadır. Bu alanda çalışanlara ve çalışmak isteyenlere diyalog kurabilecekleri, fikir üretebilecekleri, pozitif etki yaratan çözümlerde iş birliği geliştirebilecekleri ortamlar sunmayı amaçlamaktadır.

Evli ve bir kız çocuk annesidir.

http://anlamliisler.com

Emrah Altuntecim

Yönetim Danışmanı, İletişim Bilimci, Uluslararası Eğitmen ve Yazar Emrah Altuntecim, Türkiye’de ve yurtdışında ses getirmiş, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış birçok kitabın yazarıdır. Ayrıca birçok eserin de editörü ve yayın danışmanıdır. Eğitmen ve Koç olarak da sayısız projede yer almıştır. Altuntecim, satış, pazarlama, reklamcılık sektörleri ile eşgüdümlü olarak başladığı inhouse eğitimler, outdoor etkinlikler ve danışmanlık alanlarındaki çalışmalarını 1999 yılından beri binlerce bireye, birçok şirket ve kurum çatısı altında hizmet vererek hayatın somut gerçekleri ve parametreleri üzerinde temellendirmiştir.Altuntecim, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma Kurulu üyesidir. Kültür Üniversitesi’nde dönemsel şirket ve istihdam projeleri kapsamında dersler vermiştir.Emrah Altuntecim’in çeşitli şirketlerin çatısı altında ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim, seminer, organizasyon, danışmanlık alanlarında bugüne kadar verdiği hizmetlerinden bazıları şunlardır:Beden Dili ve Etkili İletişim Teknikleri, İmaj Yönetimi, Protokol Kuralları, Stres ve Çatışma Yönetimi, Farkındalık, Öfke Yönetimi ve Rahatlama Teknikleri, Dikkat ve Konsantrasyon, Kriz Yönetimi, Satış Psikolojisi, Olumlu Düşünme, Algı Yönetimi, Pozitif İmajinasyon Teknikleri, Kişilik Tipleri Analiz Metotları, Başarı ve Sonuç Odaklılık, Motivasyon, İş Ahlakı, Disiplin, Takım Ruhu, Liderlik Becerileri, Etkin Zaman Yönetimi, Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri, Vizyon Atölyesi ve Arama Toplantıları, Beyin Fırtınası Seansları, Yönetici Eğitimleri ve tüm şirket eğitim programlarının tasarlanması ve planlanması.

Bugüne kadar onbinlerce kişiye preparat seminerler vermiş, otuza yakın üniversite ve zirvede moderatör ve ana konuşmacı olarak yer almış, çeşitli şirket kurum ve kuruluşlarda sayısız konferans ve atölye çalışması gerçekleştirmiştir. Sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmış, TRT İstanbul Radyosu’nda iki sene boyunca iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluk, iletişim becerileri, protocol kuralları, kriz yönetimi, yönetim becerileri ve benzeri konseptli programlar gerçekleştirmiştir ve ayrıca birçok dergide ve sitede iletişim becerileri, iş hayatı ve kişisel gelişim konulu İngilizce ve Türkçe makaleleri yayınlanmıştır. Altuntecim, araştırma, geliştirme,
organizasyon, danışmanlık ve eğitim çalışmaları kapsamında birçok ülkede bulunmuştur. Endüstri Psikolojisi Doktora çalışmasına devam ederken biryandan da seminerler gerçekleştirmiş, Dubai, Katar ve İspanya’da uluslararası çapta şirket eğitimleri vermiştir. Ayrıca yabancı şirketlerin Türkiye yatırımlarında ve şirket evlilikleri ile satın almalarında sözkonusu olabilen departman implementasyonları, entegrasyon çalışmaları ile start upgirişimleri de operasyonel ve eğitsel olarak tecrübeli olduğu alanlardan bazılarıdır.Türkiye’nin en önemli marka kurumlarının başında gelen Birleşmiş Markalar Derneği(BMD) yanısıra PMI Türkiye (Project Management Institute), Yönetim Danışmanları Derneği(YDD) kapsamındaki etkinlikler yanısıra, Satış Guruları Platformu, Eduplus Satış Zirvesi, Think Talk, Istanbul Business Network(IBN), 12 Yıldız, Young CEO Club ve Kariyer.net
10 Kat gibi sayısız program ve etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır. Altuntecim ayrıca “Perakende Satış Okulum” projesi vasıtasıyla binlerce kişiye eğitim vermiştir

Emrah Altuntecim, Ortadoğu’nun en büyük sağlık perakende grubu olan Magrabi’de dört sene kadar Dubai, Katar ve Türkiye’den sorumlu Yetenek Geliştirme Departmanı Eğitim Yöneticisi olarak hizmet vermiş, bu kapsamda Dubai merkez ofis çalışanı olarak sorumlu olduğu bölgelerde eğitim ve gelişim, yetenek yönetimi, performans değerlendirme, organizasyonel gelişim, departman implementasyonları gibi alanlarda çalışmıştır. Ayrıca Magrabi’nin ortak paydaşlarından Dubai merkezli İngiliz eğitim ve Danışmanlık şirketi Biz Group’un Türkiye ayağını proje bazlı olarak tek başına omuzlamış, Türkiye’deki Performans Ölçme ve Değerlendirme Sistemi’ni kurmuş, değerlendirme koçluğu ve assesörlük yapmıştır. Bu kapsamda performans değerlendirme sisteminin bir parçası olarak Axonify uzaktan eğitim sistemini de hayata geçiren Türkiye’deki ilk insan kaynakları çalışanı olan Altuntecim, Türkiye’nin saygın şirketlerinden Ziylan Grup A.Ş’de FLO Akademi Eğitim Müdürü, Ulusoy
Holding’de Eğitim Müdürü, Asemble Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’de Eğitim Direktörü ve dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Publicis’de de Pazarlama Saha Koordinatörü olarak da görev yapmıştır.
İETT Akademi projelerde de eğitmen olarak da hizmet veren Altuntecim, Türkiye’nin saygın şirketlerinde eğitmen ve danışman kadrolarında yer almaktadır. 4CEO Eğitim ve Danışmanlık, Maya Eğitim ve Danışmalık, Rönesans Eğitim ve Danışmanlık ve Risus Eğitim ve Danışmanlık, Headlinebpr, PDA gibi bir çok firmada da çalışmaları ile destek vermektedir.

Altuntecim uzun yıllar önce koçluk eğitimini tamamlamış ve başarılı birçok uygulama gerçekleştirmiştir. Ayrıca yürüyerek koçluk uygulamasını geliştirmiştir. Tecrübeli bir arama kurtarmacı ve bir doğa sporcusudur; sayısız doğal afette gönüllü arama kurtarma çalışmalarında bulunmuştur. Eşi ile birlikte yaklaşık bin kilometrelik rekor bir mesafe katederek Türkiye’nin yürüyerek yapılan en uzun seyahati de başarıyla gerçekleştirmiştir. İlgili proje; İBB ve birçok belediye tarafından da etkinlik programlarına dahil edilerek desteklenmiş ve bu kapsamda konferans, seminer, belgesel film gösterisi ve fotoğraf sergisi olarak yer verilmiştir. Ayrıca “Yürüyen Nefesler” ve “Nature Talks” isimli kişi ve kurumlara ilham verici doğada koçluk ve eğitim konseptli projeleri de hayata geçmiştir. Altuntecim ayrıca fırsat buldukça trekking gezileri organize etmekten, tüplü dalıştan, yelken sporu yapmaktan ve uzun mesafe yüzmekten de hoşlanmaktadır.Hobilerin kişisel gelişime olan katkıları hakkında dergilerde sayısız makale yazan ve Türkiye’nin az sayıdaki Filatelistlerinden biri olan Emrah Altuntecim, koleksiyonculuk alanında yaptığı araştırmalar ile katıldığı ulusal yarışmalarda Türkiye’de Bronz ve Gümüş Madalya kazanmış, Londra’da düzenlenen uluslararası bir etkinlikte ise çalışmaları ile Türkiye’yi temsil etmiştir. Altuntecim 2007 yılında da “Türkiye’nin En İyi Kişisel Gelişimcisi” seçilmiştir. Kentsel Dönüşüm ve Arabuluculuk ve Başarılı ve Mutlu İnsan Yetiştirme Sanatı, vb. kitapların editörlüğünü yapmıştır. Bazı eserlere danışmanlık anlamında destek vermiş ve önayak olmuştur; Yetenek Yönetimi, vb. Ayrıca bazı eserlerde ortak yazar olarak yer almıştır; Satış ve Pazarlama Öyküleri vb. perakende.org, plazadandunyaya, pazarlamamakaleleri.com, satisguru.com vb mecralarda da yazılar yazmaktadır. Psikolojim, Martı, Beyin Gücü ve Marquette Plus gibi dergilerde de iş hayatında mutluluk ve başarı, satış, kişisel gelişim ve psikoloji konulu makaleleri yayınlanmıştır.

Emrah Altuntecim’in en son İngilizce olarak yayınlanan “Opening Doors To Success” ve Türkçe “Satış Psikolojisi” isimli eseri de satış, pazarlama ve iletişim becerileri alanlarında bir çok saygın danışman ve eğitimci
tarafından referans eser olarak kabul edilmektedir.Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş kapsamında performans arttırıcı ve sonuç odaklı eğitimler, sertifika ve seminer programları gerçekleştiren ve çeşitli holdinglerin yönetim ve danışmanlık kadrosunda da görev yapan Altuntecim, uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim ve danışmanlık çalışmalarını da keyif ve heyecanla sürdürmektedir.

Emrah Altuntecim, Guideline Eğitim ve Danışmanlığı’nın kurucusudur.

http://altuntecim.com

Mari Camgöz Pektezol

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Universitesi 1997 yılı İstatistik Bölümü Mezunudur. 2012 yılında İşletme alanında Yüksek lisans yaptı. 19 yıl süren Kurumsal alandaki İdari, İletişim & Kalite, İnsan Kaynakları ve son 10 yılı Finans Yöneticiliği olarak süregelen kariyerine  2016 yılı sonunda son verdi.

Kurumsal alanda edindiği birçok deneyim, Bağımsız Profesyonel  Koç ve Eğitmen olarak, çalışmalarında ihtiyaca yönelik uygulamalargeliştirebilme, kariyer gelişimi, kurumlarda süreç yönetimi alanında
danışmanlık&mentorluk hizmetlerini etkin bir şekilde sunabilmesine imkan sağlamaktadır.

Kişisel gelişim alanına duyduğu ilgi ile 2005 yılında başlayan yolculuğunda, yıllar itibariyle aşağıdaki eğitimleri tamamlamıştır.

Usui Reiki Eğitmeni (Master, 2009),
NLP Practitioner (2010-2012)
E.F.T Uygulayıcısı (Duygusal Arınma Çalışması 2012), (Dr. Bülent Uran
eğitim ve seminerleri 2013-2014),
Yaşam ve Kurumsal Koçluk (Lifecoach Academy, ICF onaylı, 2012-2013)
Eğiticinin Eğitimi (Aydın Üniversitesi Eğitim tasarlama ve Sunma, 2015)
Access Bars Uygulayıcısı (2016),
Yönetici ve Üst Düzey Lider Koçluğunda Ustalık (Dost Can Deniz, 2016)
Optimum Denge Modeli I ve II Basamak Eğitimleri (Tamer Dövücü, Davranış
Teknolojileri Merkezi, 2016-2017)
Zihin ve Akıl Haritaları Eğitmenliği (T.C.Uludağ Universitesi , 2016)
Psikoloji alanında Yüksek Lisans yapmaktadır. (Arel Universitesi, 2016 –
Devam)

Bireylerin kendi var olan özgün potansiyellerini önce kendilerinin doğru algılayabilmesinin yarattığı muhteşem etkiyi, sonrasında ise bireyin çevresinin bu değişimi, gelişimi deneyimlemesine birçok kez şahit
olmuştur. Akıl, emek ve yürek ile birleştirilen tüm çalışmaların istenen verimi, kalıcılığı sağladığına inanan tarafı, kendisini daha etkin faydalar sunacağını bildiği bu alana yöneltmiştir.Koçluk olgusunun hayatına girmesiyle, öncelikle ebeveyn,  profesyonel yönetici, eş, sosyal arkadaş rollerinde olmak üzere, kendi yaşamında birçok olumlu değişimler  gelişimler yaşamış ardından,  bunu çevresine faydalı olacak bir platforma dönüştürmeyi hedeflemiştir.Bu hedef çerçevesinde, bireysel çalışmalarında danışanlarının
yaşamlarını bütünsel olarak iyileştirmelerine, dönüştürmelerine imkan sağlamaktadır. Her şeyin özünün bilinç ve bilinaltı düzeyde, pozitif enerji ve düşünce olduğuna inanarak, bu olguyu hayatımızın nerelerinde
kullanabileceğimizi, düşüncelerimizi, duygularımızı ve bütünsel enerjimizi  nasıl kendimize en verimli olacak şekilde yönetmemiz gerektiği   konusunda koçluk ve eğitmenlik yapmaktadır.Kendisine özgü yaptığı bireysel koçluk seanslarında düşünce, duygu, davranış (3D) ve ruh bütünlüğünden yola çıkarak,  bilinç ve bilinaçaltı düzeyde danışanlarında kalıcı dönüşümlere, gelişmelere  eşlik etmektedir. Pozitif psikoloji ile çalışmalarını desteklemektedir. Bütünsel Koçluk ve enerji terapisini (NLP merkezli)  birlikte kullanmakta,  fobi, panik atak kaygı vb  şikâyetler  ile gelen danışanlara  bilinç ve bilinaçltı düzeyde şifa çalışmaları
uygulamaktadır.Kurumsal düzeyde kurumun  ihtiyaclarına  uygun & özgün tasarlanmış bireysel  ve grup eğitimlerini, koçluk çalışmalarını sunmaktadır.

www.marininevi.net

Meltem Güner

1970 yılında İzmir’de doğdum. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümünde eğitim aldım. Her ne kadar sıralama hatası ile girmiş olsam da bu tesadüf  gibi görünen siparişim hayata bakış açıma birçok değer kattı. Geçmişin değerini gün geçtikçe daha çok önemsiyorum. Tasarım okumak isteğimi kızım Su gerçekleştirdi. Çalışma hayatına üniversitede okurken başladım. Üretmeyi, öğrenmeyi ve çalışmayı seviyorum. Yemek pişirmekten de keyif alırım ve bu konuda yakın çevremde bir üne sahibim.  Vakit buldukça yürüyüş, bisiklet, Hatha ve Yin yoga yaparım, Astrolojiyi kendi kendime ve araştırarak öğrendim.

Meraklı ve gözlemci yapım odaklanma becerim sayesinde birçok farklı alanda kendimi yetiştirmeye devam ediyorum.  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümünde öğrenciyim.2015 yılı biterken yayınlanan iki kitap yazdım. Derin, mükemmellik dayatmasında boğulmuş başarılı bir kadının başaramama öyküsü üzerinden sistemi sorgulayan bir roman. Niyet Defteri, kadim bir bilgi olan niyet etmenin uygulamalarını
aktarıyor. Nasıl niyet edilmez? Ne zaman niyet edilmeli? Niyetlerimizin olmama sebepleri nelerdir? Gibi soruların cevaplarıyla okuyana yol gösteriyor. Sırlar Bohçası Sembollerin Dili Kitabım Ekim 2017 okuyucusuyla
buluşuyor. Sembol okuyucusu olmanın inceliklerini anlattığım bu kitabımda kadim sembollerin yanında, renkler, sayılar, hayvan sembolleri ve mitolojik sembollerin kullanım şekillerinden derinlemesine bahsediyorum. Dövme sembollerinin hayatına getirebileceği etkileri de paylaşıyorum.

Niyet Et Olsun adlı kitabım yayına hazırlanıyor. Yazmaya devam ettiğim iki kitabım bulunuyor. Seminerlerim, atölye çalışmalarım ve belediyelerle yürüttüğüm gönüllülük işlerimin yanında kitap sohbetleri ile çalışmalarıma devam ediyorum.İstanbul’da kocam Ünal, kızım Su, kedilerimiz Maya ve Mişa ile beraber yaşıyoruz. Atölye çalışmalarımı Kızıltoprak sahilde bulunan Ünal Güner Bütünsel Yaşam Merkezinde, seminer ve söyleşilerimi Türkiye’nin her yerinde yapıyorum.
Sevgilerimle

Özgül Öztürk

 • Döngüsel Ortam TASARIMCIsı,
 • Geçmişin bilgeliği ile geleceği tasarlamaya odaklı TUTKULU bir mimar,
 • Eldeki mevcut kaynakları en az tüketim bilinci ve eğlence ile tasarıma dönüştüren bir VİZYONER AKTİVİST,
 • Bu topraklarda değişim tutkusuyla kendi olmayı deneyimlemekten mutlu bir YOLCU,
 • Değişime, dönüşüme, doğaya ve kadın haklarına verdiği katkılarla aynı zamanda bir SOSYAL MİMAR,
 • 2016 TOPRAĞIN KADINLARI yarışması Türkiye 1.si, Uluslararası Büyük Jüri Ödülü Dünya 1.si., Uluslararası Halk Oylaması Dünya si.,
 • İnşaat sektöründe 19 yıldır hizmet veren bir KADIN GİRİŞİMCİ,
 • A Mimarlık’ın kurucusu, İTÜ Mimarlık Fak.Mimarlık Böl. Mezunu,
 • KONUŞMACI, KOLAYLAŞTIRICI, EĞİTMEN, DÜŞ KURUCU,
 • Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ‘İN 2004’ten beri üyesi 2015-2017 Yön.Krl.Üyesi, Nimri Derneği Yön.Krl.Üyesi, İTÜ Vakfı Toprak Yapılar Grubu, Türkiye Ekolojik Mimari ve Doğal Yapı Ağı, Mimarlar Odası, Buğday Derneği, Tema Vakfı, İTÜ Mezunlar Derneği, Taşkışla Eğitim ve Kültür Derneği, Beşiktaş Atatürk Liseliler Derneği üyelikleri bulunmaktadır.

Suzi Amado

Ben Suzi.  Klinik psikolog ve dışavurumcu sanat terapistiyim.  ODTÜ’de klinik psikoloji yüksek lisansımı tamamladıktan sonra bir sure  İstanbul’da çeşitli kurumlarda ve çeşitli yaş gruplarıyla çalıştım.  Bu  süreçte
yavaş yavaş uyguladığım psikoterapiye sanatı eklemeye başladım  ve bir sure sonra dışavurumcu sanat terapisi eğitimi almak için San Francisco’ya California Institute of Integral Studies’e gittim.  San Francisco’da sanatın dönüştürücü ve iyileştirici gücüyle tanıştım ve sanatı iyileşme için kullanmayı öğrendim.

Son yılımda California Pacific Medical Center adlı bir hastanede ağırlıklı olarak kanser hastalarına, organ nakli hastalarına ve yoğun bakım hastalarına sanat terapisi ve yönlendirilmiş imgeleme (guided imagery) uyguladım.  Türkiye’ye kesin dönüş yaptım ve burada danışanlarıma İngilizce ve Türkçe terapi sunuyorum.

http://suziamado.com

Ünal Güner

Orta okul çağlarında başladığım Judo ile yaşama bakış açım şekillendi. Judo, gücü dengeli kullanmak, merkezinde kalmak ve dikkatini yaşadığın an içine verebilmeyi destekler.  Uzun yıllar Judo milli takımında yer
aldım ve  bu sayede hem dünyanın farklı ülkelerini gördüm ve kültürlerini tanıma fırsatı buldum,  hem de  ülkemi bu alanda temsil ettim..

1985 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünü bitirdikten sonra 1991 yılında Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Yüksek lisansını tamamladım.1986 yılında henüz öğrenci iken Deniz Harp Okulunda Judo dersleri
verdim.1991 -1996 yıllarında Hava Harp Okulu öğrencilerine ve subaylarına ‘’ Uzak doğu sporları ve savaş beden eğitimi dersleri ”verdim. Aynı yıllarda çocuklara Judo derslerinin yanında, nefes ile öğrenme tekniklerini birleştirerek dil eğitim merkezlerinde gevşeme, odaklanma ve alfa ritminde öğrenme ile ilgili çalışmalar yaptım.

Yüksek lisans konusu olarak seçtiğim ‘’ spor fizyolojisi ve psikolojisi ‘’ konusunu destekler alanlarda ve özellikle Uzakdoğu felsefesininde uygulanan iyileştirme tekniklerini öğrenmeye olan isteğim halen devam ediyor. Refleksoloji , shiatsu, hipnoterapi, reiki, kinesiyoloji, nefes eğitmenliği, takyon, ses, meridyen ve renk terapileri bunlardan bazıları.

Ruh, beden ve zihnin bir bütün ve biz, bu bütünlük korunduğunda sağlıklıyız.

Çalışmalarımı devam ettirdiğim merkezimizde bedensel, zihinsel ve ruhsal beslenme ile ilgili danışmanlık yapıyoruz. Bununla beraber bireysel dönüşüm yolculuğunda bizden destek almak
isteyenlerle birebir çalışmalar yapıyoruz.Yılda 3-6 defa ARINMA ( detoks) kampları düzenliyoruz. Bu kamplara
katılanlarla beraber, bedenin, kalbin ve zihnin biriktirdiklerinden özgürleşiyor, hafifliyoruz.

Kadıköy’de bulunan merkezimizde her hafta farklı konularda ya da bir konu üzerinde düzenli olarak atölye çalışmaları düzenliyoruz. Bu çalışmalarımıza Simya Atölyesi adını verdik. Simya, bir halden bir hale dönüşümün, kıymetli olana yolculuğun tanımı.

Merkezimizde bulunan himalaya tuz odasında ve tuz yatağında çeşitli uygulamaların yanında ses frekanslarıyla bedensel taramalar yapıyor, daha sağlıklı olabilme gayretinde olanlara hizmet veriyoruz.
Blog yazılarımızla bilgiyi, deneyimi paylaşma gayretindeyiz.
Sevgiyle…

Ceyda Altuntecim

Ceyda Altuntecim, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Uluslararası Kalite Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamış ve danışmanlık sektöründe iş hayatına atılmıştır. Ardından dünyanın en saygın uluslararası belgelendirme ve gözetim şirketlerinden biri olarak kabul edilen Moody International’da göreve başlamış ve Moody’de gözetim koordinatörlüğüne kadar yükselmiştir.

Sektöründe lider konumunda olan firmalarda İnsan Kaynakları ve Eğitim departmanlarında yönetici olarak görev alırken çok sayıda mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerini de hazırlayıp sunmuştur. Pürplast A.Ş.de İnsan Kaynakları Müdürü olarak ve çeşitli danışmanlık şirketlerinde eğitmen/danışman/koç şapkalarıyla yaptığı çalışmalardan sonra çeşitli şirketlerde kurumsal öğrenme için güçlü ve etkili bir model olan şirket akademisi kurucu ve yöneticiliğini de üstlenmiştir.

Yönetim Becerileri, Hedef Belirleme, Süreç Yönetimi, Kurum Kültürü, Organizasyonel Öğrenme, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Seçme ve Yerleştirme, Eğitim Yönetimi, Performans Değerlendirme, Kariyer ve Yetenek Yönetimi, Süreç Analizleri ve İyileştirme, İşe Alım ve Değerlendirme Merkezi uygulamaları gibi konuları içeren çeşitli danışmanlık projelerinde de aktif olarak yer almıştır.

Altuntecim, Türkiye’deki iş hayatına yeni ve taze bir hava, farklı bakış açıları ve motivasyon getirmeyi kendine vizyon edinmiş bir iş kadını olarak; çeşitli şirket, kurum ve sivil toplum kuruluşlarında çalışanların kariyer hayatına kalıcı değerler katacak İnsan Kaynakları, Yönetim ve Kişisel Gelişim alanlarında birçok kurum ve kuruluşta eğitimler gerçekleştirmiştir.

Kişi ve kurumlara özel olarak outdoor eğitim ve seminer programları da düzenlemektedir. Özellikle uzun mesafe yürüme ve nefes egzersizleri ile donatılmış eğitim etkinlikleri düzenlemektedir.

Altuntecim, Değerlendirme Merkezi Değerlendirici sertifikasına ve uygulama hakkına sahip Türkiye’deki sayılı personel değerlendiricilerden biridir.

Yürüyen Nefesler, Nature Talks, Walking Therapy ve Oxygen Window eğitim konseptlerinin de tasarımcı ve uygulayıcısıdır.

Ceyda Altuntecim, Guideline Eğitim ve Danışmanlığı’nın kurucusu olarak kişi ve kurumlara destek vermeye devam etmektedir.

http://altuntecim.com

Yaprak Yapsan

 • Newcastle Üniversitesi’nde “Marka Yönetimi”
 • Viyana Üniversitesi’nde “Halkla İlişkiler ve Siyaset Bilimi”
 • Marmara Üniversitesi’nde “İletişim” Fakültesi “Gazetecilik” eğitimleri gördü.
 • Kanal Ekonomi Genel Yayın Yönetmeni
 • Idecon idea & congress‘te Kurucu ve Direktör
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi‘nde Danışman ve Eğitmen
 • Gazete Ekonomi‘de Yazar
 • Yazarkafe Hürriyet ‘de Yazar
 • Ka-der Yönetim Kurulu Üyesi
 • AİMDER Anadolu İnternet Medya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
 • Kagider üyesi
 • TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Gönüllüsü
 • TOÇEV gönüllüsü
 • Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Stratejisti / Uzman / Eğitmen
 • Dijital Marka Danışmanı
 • İtibar Yönetimi Uzmanı
 • Konuşmacı ve Moderatör
 • TV Programcısı, Gazeteci
 • En çok kendi öyküsünü yazan, 4 kız çocuğu, 1 kedi annesi, Galatasaraylı, bir beyaz yakalı girişimci…

 

Görkem Ercan

80’li, “Bu sabah kiminle uyandın?” ‘ın yazarı,  şair, koleksiyoner, Kadiköylü, Kadir Has’lı ve Bilgisayar Mühendisidir.

www.busabahkiminleuyandin.com

Ahmet Kerem Tarhan

1972 Bursa doğumluyum. Evli ve 2 kız çocuğu babasıyım. ODTÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 7 yılda mezun oldum. ODTÜ bünyesinde 93 ve 94 yıllarında bahar şenliklerinde fırtına 🙂 gibi esen CAZRAK grubunun gitaristi ve arka vokalisti olduğum için üniversite biraz uzadı. Bütün stajlarımı Marmaris-Fethiye-Dalaman yörelerinde grubumla gitar çalarak tamamladım. Bu dönemde piyasaya çıkmamış NEBULABUNE? adında bir demo müzik albümü yaptım.

Benden asla “Beyaz Yakalı” olmaz diye düşünürken 2000 yılında çok iyi dostluklar kurduğum bir bilişim firmasında SAP BASIS danışmanı olarak işe başladım. O zamandan beri müziğin yanında ek iş olarak SAP BASIS danışmanlığı yapmaktayım. 2010 yılından itibaren bu alanda kendi işimi kurdum. Yoluma serbest danışman olarak devam ediyorum.

Kadıköy’de Stüdyo Kozmos adında bana ait yarı profesyonel bir müzik kayıt stüdyom var. Grubumuz MORS ile “BEYAZ YAKA” adını verdiðimiz albümümüzün kayıtlarını bu stüdyoda gerçekleştirdim.

Şu anda 2. albüm çalışmalarım ve SAP BASIS Danışmanlık hizmetlerim devam ediyor..