Mart 2018 Buluşmamız Böyle Geçti 🙂

Mart 2018 Programımız

10:30
Kayıt

11:00 – 11:30
Açılış Konuşması -Plazadan Dünyaya Ekibi (Selin Güneş-İrem Devseren-Zeynep Erdoğan) – Tuğba Dedeoğlu Demir (Ceres Yayınları)

11:30 – 12:00
Mari Camgöz – Düşün Gerçek Olsun

12:00 – 12:15
Çay ve kahve eşliğinde muhabbete devam

12:15 – 12:45
Mutlu Yaka Hikayesi – Tuğba Bayburtluoğlu (Makarna Lütfen)

12:45 – 13:15
Müge Çevik – Mutluluk Atölyesi

13:15 – 13:45
Çay ve kahve eşliğinde muhabbete devam

13:45 – 14:45
Nedim Güzel – Beyin Yönetimi

14:45 – 15:15
Mutlu Yaka Hikayesi – Oğuz Büktel

15:15 – 15:30
Çay ve kahve eşliğinde muhabbete devam

15:30 – 16:00
Eda Bayraktar – Hikayeler ile Geleceği Yaratma

16:00 – 16:15
Çay ve kahve eşliğinde muhabbete devam

16:15 – 17:00
Mors Band Konseri

Kendi Kalemlerinden Mart 2018 Katılımcılarımız

Eda Bayraktar

2015’te dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan JCI Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci”nden biri seçildi. 

İngiltere ve İsviçre’de  Storytelling/ Hikayeleştirme, Almanya’da Peer Education/Akran ve Yetişkin Eğitimi üzerine çalıştı. International School of Storytelling’te “Anlatıcılık Sanatı” üzerine eğitim aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Eğitsel Tasarım ve Değerlendirme yüksek lisansını tamamlayarak, tezini “Eğitimde Hikayeleştirme ve Kahramanın Yolculuğu Hikaye Tasarımı” üzerine yaptı.

Storytelling Academy kurucularından, Deneyimsel Eğitim Merkezi (DeM) eğitimcilrinden olan Eda, kişi ve kurumlara özel hikaye tasarımları  yapıyor, hikaye anlatıcılığı eğitimleri veriyor.  Eğitim, liderlik, deneyimsel öğrenme, sosyal girişimcilik, fütürizm, hikayeleştirme alanlarında akademik ve saha temelli çalışmalar yapıyor.

Mari Camgöz Pektezol

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Universitesi 1997 yılı İstatistik Bölümü Mezunudur. 2012 yılında İşletme alanında Yüksek lisans yaptı. 19 yıl süren Kurumsal alandaki İdari, İletişim & Kalite, İnsan Kaynakları ve son 10 yılı Finans Yöneticiliği olarak süregelen kariyerine  2016 yılı sonunda son verdi.

Kurumsal alanda edindiği birçok deneyim, Bağımsız Profesyonel  Koç ve Eğitmen olarak, çalışmalarında ihtiyaca yönelik uygulamalargeliştirebilme, kariyer gelişimi, kurumlarda süreç yönetimi alanında
danışmanlık&mentorluk hizmetlerini etkin bir şekilde sunabilmesine imkan sağlamaktadır.

Kişisel gelişim alanına duyduğu ilgi ile 2005 yılında başlayan yolculuğunda, yıllar itibariyle aşağıdaki eğitimleri tamamlamıştır.

Usui Reiki Eğitmeni (Master, 2009),
NLP Practitioner (2010-2012)
E.F.T Uygulayıcısı (Duygusal Arınma Çalışması 2012), (Dr. Bülent Uran
eğitim ve seminerleri 2013-2014),
Yaşam ve Kurumsal Koçluk (Lifecoach Academy, ICF onaylı, 2012-2013)
Eğiticinin Eğitimi (Aydın Üniversitesi Eğitim tasarlama ve Sunma, 2015)
Access Bars Uygulayıcısı (2016),
Yönetici ve Üst Düzey Lider Koçluğunda Ustalık (Dost Can Deniz, 2016)
Optimum Denge Modeli I ve II Basamak Eğitimleri (Tamer Dövücü, Davranış
Teknolojileri Merkezi, 2016-2017)
Zihin ve Akıl Haritaları Eğitmenliği (T.C.Uludağ Universitesi , 2016)
Psikoloji alanında Yüksek Lisans yapmaktadır. (Arel Universitesi, 2016 –
Devam)

Bireylerin kendi var olan özgün potansiyellerini önce kendilerinin doğru algılayabilmesinin yarattığı muhteşem etkiyi, sonrasında ise bireyin çevresinin bu değişimi, gelişimi deneyimlemesine birçok kez şahit
olmuştur. Akıl, emek ve yürek ile birleştirilen tüm çalışmaların istenen verimi, kalıcılığı sağladığına inanan tarafı, kendisini daha etkin faydalar sunacağını bildiği bu alana yöneltmiştir.Koçluk olgusunun hayatına girmesiyle, öncelikle ebeveyn,  profesyonel yönetici, eş, sosyal arkadaş rollerinde olmak üzere, kendi yaşamında birçok olumlu değişimler  gelişimler yaşamış ardından,  bunu çevresine faydalı olacak bir platforma dönüştürmeyi hedeflemiştir.Bu hedef çerçevesinde, bireysel çalışmalarında danışanlarının
yaşamlarını bütünsel olarak iyileştirmelerine, dönüştürmelerine imkan sağlamaktadır. Her şeyin özünün bilinç ve bilinaltı düzeyde, pozitif enerji ve düşünce olduğuna inanarak, bu olguyu hayatımızın nerelerinde
kullanabileceğimizi, düşüncelerimizi, duygularımızı ve bütünsel enerjimizi  nasıl kendimize en verimli olacak şekilde yönetmemiz gerektiği   konusunda koçluk ve eğitmenlik yapmaktadır.Kendisine özgü yaptığı bireysel koçluk seanslarında düşünce, duygu, davranış (3D) ve ruh bütünlüğünden yola çıkarak,  bilinç ve bilinaçaltı düzeyde danışanlarında kalıcı dönüşümlere, gelişmelere  eşlik etmektedir. Pozitif psikoloji ile çalışmalarını desteklemektedir. Bütünsel Koçluk ve enerji terapisini (NLP merkezli)  birlikte kullanmakta,  fobi, panik atak kaygı vb  şikâyetler  ile gelen danışanlara  bilinç ve bilinaçltı düzeyde şifa çalışmaları
uygulamaktadır.Kurumsal düzeyde kurumun  ihtiyaclarına  uygun & özgün tasarlanmış bireysel  ve grup eğitimlerini, koçluk çalışmalarını sunmaktadır.

Plazadan Dünyaya olarak kendisiyle yaptığımız söyleşiyi okumak için tıklayın.

marininevi.com

MORS

Mors İstanbul çıkışlı hard rock grubu.
2004 yılında kuruldu.
70’ler ve 80’ler hard rock müziğinden etkilendi.
Özellikle Deep Purple, Led Zeppelin, AC/DC vb. Hard Rock gruplarını çeþitli etkinliklerde ve mekanlarda kurulduğu günden beri başarı ile icra ediyor.
Yaklaşık 10 yıllık bir cover geçmişinden sonra olgunlaşan Mors, 2015 yılı nisan ayında ilk albümünün çalışmalarına başladı.
Elemanlarının tümü “Beyaz Yaka”lı olan ve İstanbul’da yaşayan MORS, yaşadıklarını esprili bir dille 30 dakikalık bu konsept albüme sığdırmaya çalıştı.

Mors, aşağıda kısa bir özeti bulunan bu albüm ile “Beyaz Yaka”lı bir çalışanın hikayesini dilinin döndüğünce anlatıyor.

BEYAZ YAKA (Kahramanımız)

Okuldan mezun olan kahramanımız bir
ÖZGEÇMİŞ
hazırlar. Sisteme girmek için
TORPİL
gerektiğini anlar. İşe baþladıktan yıllar sonra iyice rutinleşen hayatı artık ona ciddi anlamda
PAZARTESİ KABUSU
yaşatmaktadır. İş yerinde de işler iyi gitmemektedir.
PERFORMANS FORMU
kriterlerini bir türlü karşılayamadığı için yöneticisi neden inadına bu şirkette çalıştığını sormaktadır.
Şu soru kahramanımızın beynini kemirmektedir.
MÜDÜR MÜDÜR MÜDÜR !?
Bir sabah yine bu düşüncelerle işe geç kaldığı ve
TRAFİKTE SIKIŞTIM
diye arkadaþlarına dert yandığı günlerden birinde patron onu makamına çağırır ve der ki,
KOVULDUN
Kahramanımız yıkılmıştır. Başka bir yol var mıdır? Asıl sermaye insan değil midir? Yani
CAPITAL IS ME
değil midir?
Kahramanımız bir karar verir. İstifa edip kendi işini kuracaktır. Ne de olsa
PARANIN NE ÖNEMİ VAR
diyecek kadar uzun bir süre çalışmıştır.

Müge Çevik

Merhaba,

Mutluluğu kendine iş edinmiş ve mutluluğun öğrenilebilir olduğunu iddia eden, bu iddiasını da bilimsel verilere dayandıran profesyonel bir koç olarak bugüne dek kitaplarımda, seminer ve konuşmalarımda, katıldığım programlarda, videolarımda mutluluk üzerine pek çok şey anlattım. Şimdi ise bu defter ile sizlerin günlük hayatınıza eşlik etmeyi ve her sayfada mutluluğa dair tüyolar verebilmeyi ümit ediyorum.

İçinde bulunduğum uzun yıllar boyunca her toplantıda ve yaptığı her işi yazmayı not almayı çok seven eski bir beyaz yakalı, yine yazarak çalışmayı alışkanlık edinmiş bir öğrenci ve şimdilerde her okuyup sevdiğini, öğrendiğini not etmeyi çok seven iflah olmaz bir not tutucu olarak, defterler benim hayatımın önemli yoldaşlarından.

Benim gibi defter sevenlerin kendi dilinden mutluluğu öğrenmesi için tasarladığım bu defterin her sayfasında sizlere yeni bir umut taşımayı, hayatın en olası sıkıntıları için kendi mutluluk kılavuzum ile ilham verebilmeyi ve deyimlerim kulağıma küpe olsun diye yazdıklarım ile dikkatinizi çekebilmeyi umuyorum.

Sizlere de bu defteri kullanırken, kendi yazdıklarınızı bu notlar çerçevesinde yeniden okumanızı ve kendi dilinizden kendinize gelen mesajlar ile farkındalık geliştirmenizi öneririm.

En güzel notlarınıza, en güzel anlarınıza tanıklık etmesini dileyerek, isterim ki mutluluk defterinde mutluluklarınız katlasın…

En arkaya,

Mutlu olmak yaşam boyu, kazanılması, pekiştirilmesi ve sürekli güncellenmesi gereken en önemli yetkinliğimizdir. Çünkü, mutlu olmak en çok ve sadece yetişkinler için bir seçimdir. Bu yüzden #mutlulukbenimişim ….

Nedim Güzel

Nedim Güzel İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Sosyolojinin yanı sıra psikoloji ve felsefe eğitimleri de almıştır. Kişisel gelişim alanında kendini geliştirmiş ve NLP uzmanı olmuştur. Bu alanda kitap ve makale çalışmaları vardır.

Eğitmenliğinin yanı sıra insan beyninin bilinmeyen yönlerini kullanan; algı, ikna, düşünce okuma gibi konularda uzmanlaşmış bir mentalisttir. Yaptığı çalışmaları “Beyin Yönetmeni” adı altında toplamıştır ve kendini beyin yönetmeni olarak tanımlamaktadır. Yaptığı gösterilerde ve eğitimlerinde insan beyninin bilinmeyen özelliklerini kullanarak nasıl mucizeler yaratılabileceğini göstermektedir. Aynı zamanda bireysel ya da kurumsal danışmanlık yapmaktadır.

Hayatta eğitimin önemine inanan biri olarak her geçen gün kendini geliştirme çabası içerisindedir.

Bireysel ya da kurumsal danışmanlık, gösteri ya da eğitim talepleriniz için kişisel iletişime geçebilirsiniz.

 

Oğuz Büktel

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur, para-banka yüksek lisans eğitimi almıştır. 1989 yılında bankacılık sektöründe başladığı kariyerine yatırım bankacılığı alanında devam etmiştir. 1999-2006 yıllarında CNBC-e TV kurucularından biri olarak, program yapımcılığı ve sunucu/moderatörü olarak çalışmış, kanalın yayın komitesinde görev almıştır. 2013 yılından bu yana portföy yönetimi alanında çalışmakta ve halen Şeker Portföy A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev almaktadır.

Profesyonel kariyerinin yanı sıra Kadir Has ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmış, 1999-2013 yıları arasında farklı dergi, gazete ve internet sitelerinde köşe yazarlığı yapmıştır.

Üniversite yıllarında başlayan fotoğraf sevgisini, 2014 ve sonrasında katıldığı atölyeler ve eğitimlerle ciddi bir hobi haline dönüştürmüş, 4 tane karma sergiye ve çeşitli fotoğraf sunumlarına katılmış, fotoğrafları Atlas Dergisi ve çeşitli web sitelerinde yayınlanmıştır.  İfsak üyesidir ve eğitim biriminde eğitmen yardımcısı görevini sürdürmektedir.

Tuğba Bayburtluoğlu

Gıda Müh., İşletme Bil. Uzm.
www.makarnalutfen.com eticaret sitesinin kurucusu – Kırklareli

1976 İstanbul doğumlu gıda mühendisi bir anneyim. 1998’de Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden 2006’da Gebze Teknoloji Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans programından mezun oldum. 20 senedir içinde bulunduğum butik gıda üretiminin son 6 senesinde kendi markamı ve üretim hanemi kurma ve geliştirme başarısını yakaladım. Kırklareli’ndeki küçük üretim hanemizde 9 kadın, sebzesi çok makarnalardan tarhanaya, kepekli ekmek karışımlarından unsuz ve sebzesi çok çorbalara, 100’den fazla ürün üretip üreticisini bizzat tanıyıp kontrol ettiğimiz, analizini görmeden kapıdan içeri sokmadığımız gıda ürünlerinin ticaretini internet üzerinden www.makarnalutfen.com adresinden yapıyoruz.